• webtitulkafds3.jpeg
  • webtitulkabucobox1.jpeg
  • Banner6.jpg
  • webtitulkabucobox2.jpg
  • FDSUVOD.jpg
obrazok-k-novinkam-1.png

Priatelia modelári, prinášame Vám niekoľko informácií.

Prvou veľmi smutnou správou, ktorá nás všetkých modelárov zasiahla, bolo úmrtie našich dvoch kamarátov koncom apríla, modelárov i autorov modelov Emanuela Ašembryla a Jirku Vavříčka, s obidvoma som sa osobne stretol a musím povedať, že obaja boli srdcom modelári. Jeden sa venoval tvorbe minimodelov autobusov, ten druhý bol fanúšikom hlavne československých automobilov. Osobnosti obidvoch skvelých ľudí si môžete pripomenúť v článkoch o nich samotných v sekcii O nás - minimodel team. 

Pripravujeme ešte malú spomienku na týchto skvelých ľudí v podobe modelov, ktoré boli pre nich kus života.

Na web stránke postupne uverejňujeme ďalšie modely. Od autora Technik JJM to bude postupne niečo cez dvadsať modelov Praga V3S s rôznymi nádstavbami. 

Od autora FDS model tento týždeň uverejníme niekoľko reedícií modelov Volkswagenu Transporter štvrtej generácie a to vo verziách na prevoz peňazí, vo verzii bývalej Slovenskej televízie, vo verziách hasičských sanitiek a to HaZZ ako slúžila v Bratislave a vo verzii podnikových hasičov VW závod. Taktiež sa objavia zatiaľ dve verzie policajných vozidiel a jednej sanitnej verzie Záchrannej zdravotnej služby Libereckého kraja.

Okrem toho naši autori pokračujú v dvoch veľkých projektoch, o ktorých zatiaľ nebudeme viac prezrádzať.

Edit:

Dnes (10.05.2022) nás zasiahla ďalšia smutná správa, a to sa prakticky v priebehu mesiaca naozaj ťažko vstrebáva. Pán Lukáš Libiš nás informoval o úmrtí svojho otca, Stanislava Libiša, autora modelov LBS. Frenkye a Ľubo za celý minimodel team vyjadrujú úprimnú sústrasť všetkým trom rodinám. Páni modelári, česť Vašej pamiatke.