• webtitulkafds2.jpeg
  • webtitulkabucobox1.jpeg
  • webtitulkafds3.jpeg
  • webtitulkafds1.jpeg
  • webtitulkabucobox2.jpeg

Ahojte priatelia,

svet okolo nás je čím ďalej rýchlejší a opäť sme sa dočkali obdobia adventu. Po celom tom zhone, ktorý ešte absolvujeme, sa hádam aspoň na pár chvíľ upokojíme, spomalíme a užijeme si čas strávený s osobami, ktoré sú nám blízke. Zároveň nastalo aj obdobie dlhých zimných večerov, kedy máme viac možností na "patlanie" našich minimodelov. Frenkye si pre Vás opäť pripravil adventný kalendár, ktorý tvorí podľa mňa fenomenálna zbierka techniky od spoločnosti IHC. Tento kalendár je rovnako návykový, ako ten čokoládový, avšak kalórie počítať nemusíme. Modely si budete môcť sťahovať postupne každým dňom, s pribúdajúcim dátumom.

Ahojte priatelia,

v období od dvanásteho do šestnásteho júna prebehlo každoročné stretnutie Minimodel tímu, tento rok až v ďalekých (pre nás) Teplicích. Počas týchto piatich dní sa na mieste stretlo okolo 15 minimodelárov, poniektorí kratšie, ostatní na celý čas. Sobota bola účasťou najsilnejší deň, kedy sme si vychutnali výborné jedlo a chutné pivečko. Tento rok sa bohužiaľ nemohol zúčastniť Frenkye, ktorému to nedovolil zdravotný stav, ale o to viac ho celá parta nechala srdečne pozdravovať. Opät to bola účasť priam medzinárodná, Andreas aus Deutschland, ja s Maťkou zo Slovenska, no a silná zostava z Čiech a Moravy. Päť dní ubehlo ako voda, hlavne keď sa stretne partia skvelých ľudí, ktorí majú spolu kopu zážitkov.

Ahoj priatelia.

Dnes prinášam fotoreportáž z výstavy FirEco, ktorá sa konala v Trenčíne. Frenkye bohužiaľ nemohol cestovať, a tak som so sebou zobral jednu "hasičku". Videli sme hromadu krásnej novej hasičskej techniky, dokonca naživo aj impozantnú tatru Titan, ktorej dva kusy už slúžia v Čechách ako náhrada za hasičské tanky. No a pomaly sa pripravujeme na tohtoročné stretnutie Minimodel Tímu, na ktoré donesieme pár nových modelov a z ktorého určite nájdete článok na našej stránke. Už sa veľmi tešíme a myslím, že aj zúčastnení členovia sa majú na čo.

Ahojte priatelia. Naozaj je to neuveriteľné, no prešiel už celý jeden rok, kedy som o takomto čase "esemeskou" Vilovi potvrdil, že nastal deň, kedy zverejníme našu stránku verejne na "webe" online. Tú správu mám stále v mobilnom telefóne, nejako tak na pamiatku. Toto je môj siedmy článok na úvodnej stránke, Vilo nás naučil zverejňovať si svoje modely, Frenkyeho sekcia sa rozšírila o ďalšie dve kategórie, ja som nahral skoro všetky moje hotové modely, Frenky asi tak desatinu svojich plánov, zbierali a zbierajú sa ďalšie podklady, kreslili a kreslia sa ďalšie modely. Návštevnosť stránok máme peknú a niekedy aj z riadne exotických krajín. 

Ahojte priatelia. Od februára, kedy sme spustili túto našu stránku, ubehlo neuveriteľných desať mesiacov. Doba celkom dlhá, no musím skonštatovať tak, ako je to v posledných rokoch bežné, čas "letí" neskutočne rýchlo. Pribudlo pár článkov, zverejnila sa "hromada" modelov, teda Frenkye, ja tak trochu smile, prebehlo Minimodel stretnutie v Znojme, pochodili sme rôzne miesta a akcie, aby sme nafotili ďalšie podklady. Podľa štatistík návštevnosti a počtu sťahovania modelov má hádam naša práca význam, pretože to všetko robíme pre Vás a snažíme sa to robiť čo najlepšie. A plánujeme v tom pokračovať aj naďalej v nastavenom formáte a štandarde.

V dnešnom článku nebude veľa textu, skôr chcem ukázať, že sa máte na čo tešiť, keďže Frenkye vybaví aj nemožné a okrem toho aj vstupy do hasičských staníc po celej republike, kde máme možnosť zbierať neoceniteľné podklady k tvorbe ďalších Minimodelov. Postupne sme navštívili stanice Mengusovce, Behárovce, Poprad Tatry, Snina, Znojmo, Michalovce, Košice, Moldava nad Bodvou a Brigádu Humenné, popritom niekoľko dobrovoľných zborov či zabudnuté "drahokamy". Ďalšie zastávky budú určite následovať. Vďaka Frenkyemu sme zažili nezabudnuteľné zážitky, stretnutia, milé rozhovory, uznania a povzbudenia do ďalšej práce.

Ahojte priatelia,

v období od šiesteho do desiateho júna prebehlo každoročné stretnutie Minimodel tímu, tento rok rovnako ako minulý, vo veľmi sympatickom mestečku Znojmo. Počas týchto piatich dní sa na mieste stretlo okolo 15 minimodelárov, poniektorí kratšie, ostatní na celý čas. V sobotu sme svoju prácu prezentovali v rámci modelárskej akcie Znojemské modelbraní. Sedem veľkých zaplnených stolov je myslím pekná vizitka a prezentácia našich minimodelov. Z našej strany bola účasť priam medzinárodná, Andreas aus Deutschland, ja s Frenkym zo Slovenska no a silná zostava z Čiech a Moravy. Päť dní ubehlo ako voda, hlavne keď sa stretne partia skvelých ľudí, ktorí majú spolu kopu zážitkov.