• webtitulkafds3.jpeg
  • webtitulkafds1.jpeg
  • webtitulkabucobox1.jpeg
  • webtitulkabucobox2.jpeg
  • webtitulkafds2.jpeg

Ahojte priatelia,

tri mesiace ubehli ako voda. Na stránke sa v pozadí aj navonok skoro stále niečo upravuje, za čo musím opätovne veľmi pekne poďakovať nášmu adminovi Vilovi, ktorého sme s Frenkyem vytiahli aj na pivo a ďalšie plánovanie (foto). Veľké poďakovanie posielam aj Vlastovi Pojmanovi, ktorý nám preložil dva dlhšie texty na anglickej verzii stránky, mne by to trvalo asi ďalšie tri mesiace smile . Náš elektronický "Minimodel tím" má 18 členov plus my dvaja, ešte stále nám však niektoré mená chýbajú, radi privítame pár riadkov od ľudí, ktorí sa tam nenašli. Frenkye samozrejme postupne nahráva ďalšie svoje modely, ja budem potrebovať pár betatestov.

Ahojte priatelia. Áno, máme za sebou už aj prvý mesiac "online" aktívnej stránky minimodel.sk. Štatisticky je to pekné obdobie, každý deň máme minimálne 100 jedinečných návštev, Frenkyeho tatrovka už bola stiahnutá 94 krát, reakcie na FCB alebo mailom sú pozitívne, máme texty o 15-tich minimodelároch plus my dvaja, free online je 316 našich papierových modelov (práve teraz, lebo Frenkye nikdy nespí smile ), bucoboxov je 43, ešte nejaké čakajú a ďalšie sa kreslia. Ale štatistiky, to sú ibe presné údaje z nepresných čísiel, to dôležité ste Vy, Vaša spokojnosť a radosť z dúfam atraktívnych, pekných a zaujímavých papierových modelov v našej obľúbenej mierke 1:100.

Milí návštevníci. Je za nami prvý týždeň, kedy je naša stránka zverejnená online. Zo štatistických údajov vyplýva, že modelom číslo jeden v počte stiahnutí sa jednoznačne stala Frenkyeho "sedmičková" hasičská tatra, snáď nepotrvá dlho, a uvidíme pár kúskov tohto impozantného vozidla zlepených v podaní Vás, našich "minilepičov". Ani my s Frenkyem sme nezaháľali a každý deň postupne nahadzujeme ďalšie modely na stiahnutie. Frenkyemu sa utešene rozrástla hlavne kategória ROAD, ja som pridal pár Actrosov aj Liazky. Zverejnil som voľne aj niektoré staršie limitky, hádam som tým niektorých aj potešil. Chystajú sa pre Vás samozrejme aj nové bonusové modely.

Vitajte na nových stránkach slovenskej sekcie Minimodel tímu. Celý december 2017 sme nezaháľali a postupne sme pre Vás modelárov a nadšencov minisveta z papiera pripravovali tento nový web. Čo na ňom nájdete? Tak v prvom rade papierové modely Bucobox od Ľubomíra Blichára a FDS modely od Františka Kováčika, samozrejme tak ako je zvykom, spracované v mierke 1:100. Väčšina modelov bude dostupná na stiahnutie vo formáte PDF. Okrem modelov Vám chceme prinášať články o Vás, modelároch, takže Vám postupne priblížime jednotlivých modelárov, ktorí sa venujú lepeniu Minimodelov. A že sa papierové modely nelepia len v Čechách či na Slovensku, predstavíme vám aj niekoľko modelárov z iných krajín sveta.

Dnešný článok začína otázkou, ktorú si možno kladú viacerí z Vás. Čo robí autor modelov keď práve nekreslí model? Odpovedí existuje niekoľko. Od trávenia voľného času rôznym spôsobom, až po chodenie do práce. Avšak jedna dôležitá vec, ktorá predchádza kresleniu modelov, je zháňanie podkladov, aby mohol vzniknúť čo najpresnejší model. Presne takto je to aj v našom prípade, po dlhodobejšej e-mailovej komunikácii a dohodnutí stretnutia sme sa stretli s riaditeľom Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove, plk. Ing. Jánom Goliášom.