• FDSUVOD.jpg
  • webtitulkabucobox1.jpeg
  • webtitulkabucobox2.jpg
  • webtitulkafds3.jpeg
  • Banner6.jpg
obrazok-k-novinkam-1.png

Priatelia modelári, ani sme sa nenazdali a už máme začiatok adventu. Na stránkach nájdete ďalšie novinky.

Prvou novinkou sú modely od ďalšieho autora Schroub, autor je známy najmä tvorbou legendárnych nákladných áut Škoda 706. Postupne tak v tejto kategórii nájdete rôzne verzie tohto nákladného automobilu, okrem toho časom pribudnú aj návesy a prívesy, či iné nákladné automobily.

Ďalšie nové modely nájdete aj v sekcii FDS Model, ide o šesť modelov VW LT v rôznych verziách karosérie, vo verziách sanitného vozidla, policajnej dodávky, vojenského vozidla, ktorý slúži na leteckej základni ako mobilná veža, hasičského vozidla. 

Ďalšou dobrou správou je, že František Běhounek s Kamilom Štolom pracujú na príprave ďalších modelov na stiahnutie od autora Technik, teda modely JJM. Okrem toho sa nám podarilo dohodnúť aj spoluprácu s ďalšími autormi, ktorí sa postupne objavia na našich stránkach. Určite sa máte na čo tešiť.

Poslednou novinkou, ktorá nás tento týždeň čaká, je adventný kalendár 2020. Tento rok sme sa spoločne s Vami rozhodli venovať téme Expedičné vozidlá, výber vozidiel nebol najľahší, ale pokúsili sme sa vybrať expedície, ktoré neboli zamerané na komerciu, ale skôr na objavovanie, výskum či objavovanie a sprístupňovanie poznatkov a dobrodružstvo. Modely zobrazujú skutočné predlohy áut, strojov a motoriek, od roku 1937 po rok 2020. Najmenším modelom, ktorý sa objaví v adventom kalenári, je motorka Honda ATC, najväčším je Snow Cruiser. Modely sa budú postupne zobrazovať od 1.12.2020 do 24.12.2020. Postupne tak spoznáte vozidlá, ktoré sa zúčastnili expedícií od Alijašky, cez polárne oblasti bývaleho Sovietského zväzu, vydáte sa s nami aj na expedície  so Zikmundom a Hanzelkom a ich Tatrou 87 či Tatrami 805, pozrieme sa aj na vozidlá Saviem TP 3 a SM8 a expedíciu Croisiere des Sables, známejšou expedíciou je Iveco Overland, či neskoršia expedícia Cape to cape, kde si budete môcť stiahnuť automobil Renault Sherpa, Renault Kerax. Čaká Vás aj reedícia vozidla Tatra 815 GTC, spoznáte aj ruské vozidlá ako je BTR 5o Pingiun, Kharkovchanka, či Burlak, nakoniec si budete môcť stiahnuť i model Tatry TKS 2, ktorú doteraz sprevádzajú kotroverzné udalosti.

Obrázky modelov si môžete pozrieť v galérii.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com