• FDSUVOD.jpg
  • webtitulkafds2.jpg
  • webtitulkabucobox2.jpg
  • webtitulkabucobox1.jpeg
  • webtitulkafds3.jpeg
obrazok-k-novinkam-1.png

Prinášame Vám prehľad chystaných noviniek na web stránke.

Od autora modelov PaHa veterans máme pre Vás dva krásne modely Ford Capri Mk1. a to vo variante z filmového seriálu "Profesionáli" a druhý vo verzii RS z pretekov Monte Carlo.

So súhlasom autora modelov Firebox sme začali uverejňovať postupne niekoľko voľne stiahnuteľných modelov.

Od autora FDS model máme niekoľko noviniek. Ide o ideové návrhy stvárnené do podoby modelov. Prvým modelom je Tatra 818 8x8.1 S1 Golem, model vznikol z pripravovaného návrhu do prvého ročníka súťaže Navrhni svoji Tatru. Autor sa nakoniec do súťaže neprihlásil a idea ostala nedopracovaná niekoľko rokov, keďže propozície súťaže určili účasť iba autorom s českou štátnou príslušnosťou. Jedna z verzií práve predstavovala zmieňovaný ťažký jednostranný sklápač. Druhým ideovým návrhom pretaveným do modelu je Tatra 717 coupé. Ideový návrh vznikol, keď sa objavili pred niekoľkými rokmi diskusie na internete i v tlači, že by Tatra mohla znovu vyrobiť niekoľko kusov osobných automobilov, či repliky Tatry 603. Samozrejme z toho nakoniec nič nebolo, no autor modelov si vtedy sadol k počítaču a nakreslil niekoľko tvarových verzií vozidla v niekoľkých karosárskych modifikáciách. Momentálne na web stránke uverejníme prvé štyri modely vo verzii coupé, coupé GT a posledné dva v racing verzii. Autor modelov pre Vás postupne pripraví ešte niekoľko takýchto modelov.

Aj keď to znie neskutočne a len pred niekoľkými dňami skončili Vianoce, autor modelov začal pre Vás pripravovať ďalší adventný kalendár, tentokrát na tému kamiónov, a to od 70-tych rokov až po súčasnosť. Pôjde najmä o vozidlá, ktoré jazdili či jazdia v Európe.