• webtitulkabucobox1.jpeg
  • webtitulkafds3.jpeg
  • Banner6.jpg
  • webtitulkabucobox2.jpg
  • FDSUVOD.jpg
b_350_250_1513754_0_0_images_IMG_20230124_191214.jpg

Ahoj priatelia.

Presne 18-ho februára 2018 sme spustili našu novú spoločnú stránku Minimodel najpr na doméne "sk" a o dva roky aj na doméne "cz".  Päť rokov je už doba, ktorá vyzýva na nejaké tie štatistiky a bilancovanie.

Do dnešného dňa sa nám podarilo na web stránky nahrať viac ako 2800 modelov od 16 autorov modelov. 

Za jednotlivé roky nám stúpal počet návštev na web stránke:

V roku 2018 to bolo 39 800 návštev web stránky

V roku 2019 to bolo 58 090 návštev web stránky

V roku 2020 to bolo 94 959 návštev web stránky

V roku 2021 to bolo 181 270 návštev web stránky

V roku 2022 to bolo 206 411 návštev, len v decembri to bolo viac ako 30 000 návštev. 

Sú to slušné čísla, ktoré nás spoločne povzbudzujú posúvať sa vpred. 

Za 5 rokov sme pre Vás pripravili 5 adventných kalendárov. Prvý bol zameraný na Hasičskú techniku z Čiech a Slovenska, druhý bol zameraný na značku International od terénneho vozidla, cez generátor, traktor, či nákladné vozidlá až po stavebnú techniku a predajné centrum so servisom, tretí adventný kalendár bol zameraný na expedičné vozidlá od terénnych vozidiel, cez nákladné autá až po špeciálne vozidlá, kalendár sa tak snažil viac sprostredkovať rôzne expedície, ktoré sa uskutočnili po celom svete, štvrtý adventný kalendár sa zameral na najťažšiu rally na svete Paris - Dakar. Zatiaľ posledný piaty bol zameraný na európske ťahače od cca konca šesťdesiatych rokov až po absolútne novinky a taktiež mal už miesto 24 modelov rovno 25. Takže dohromady ste si za päť rokov mohli stiahnuť až 121 modelov v adventnom kalendári. 

V roku 2020 sa nám podarilo usporiadať online súťaž o naj model roka pre najlepšie zlepený model, do súťaže sa prihlásilo 15 modelárov.

V roku 2021 sme vyhlásili súťaž pre autorov modelov, v poradí išlo o 12 ročník.

Medzi veľmi veľké úspechy by sme mohli v roku 2021 zaradiť aj inštaláciu dlhoročnej expozície viac ako stovky modelov v Múzeu nákladných vozidiel Tatra v Kopřivnici v Českej republike. Modely máme tematicky umiestnené v piatich vytrínach, ktoré približujú výrobu nákladných vozidiel Tatra od počiatku až po súčastnosť. 

V roku 2022 sa nám podarilo okrem iného nadviazať na tradíciu vyšívania textilu s logom Minimodel pre modelárov a autorov modelov, v tejto tradícii by sme chceli aj naďalej pokračovať, taktiež sa nám podarilo zadať do výroby odznaky Minimodel. 

V roku 2022 sa nám podarilo zorganizovať ďalšiu súťaž o naj zlepený Minimodel a vyhlásiť súťaž pre autorov modelov. 

V roku 2022 sme vydali tlačou už 22, 23 a 24 limitovaný model a na Vianoce sme pre Vás pripravili ďalších päť bonusových modelov.

A čo nás čaká v roku 2023? 

No, je toho dosť, čo by sme chceli stihnúť, v prvom rade pokračovať v uverejňovaní modelov nových ale aj tých z pôvodného webu, radi by sme pridali ďalsích aspoň dvoch autorov. Pripravujeme pre Vás ďalší adventný kalendár ale aj bonusové a limitované modely.  

Premýšľame aj nad stretnutím Minimodel teamu respektíve stretnutím modelárov minimodelov a autorov modelov. 

Taktiež pracujeme na projekte cca 70 modelov, ktoré by mali zmapovať určitú históriu jednej pre nás blízkej automobilky, tieto modely však zatiaľ nebudú dostupné voľne na web stránke. Postupne Vám predstavíme celý projekt, no predtým nás čaká ešte mnoho práce na modeloch, grafike a pár pracovných stretnutí. 

Znovu by sme chceli vyhlásiť súťaž o naj Minimodel ako aj koncom roka súťaž pre autorov modelov. 

Želáme si, aby ste nám zachovali priazeň aj naďalej a prajeme Vám veľa pekných zlepených Minimodelov.