• webtitulkafds1.jpeg
  • webtitulkabucobox2.jpeg
  • webtitulkafds2.jpeg
  • webtitulkabucobox1.jpeg
  • webtitulkafds3.jpeg

Sme Frenkye a Ľubo, autori Minimodelov, sme súčasťou dnes už medzinárodného Minimodel teamu. Táto stránka vznikla ako miesto, kde sa môžu ďalší minimodelári aj verejnosť dostať v prehľadnom systéme k našim autorským modelom, jednoducho si ich stiahnuť, vytlačiť a zlepiť pre seba. Pevne veríme, že si tu každý nájde pár kúskov, ktoré ho zaujmú.

Od krabičiek k stovkám dielov. V nasledujúcich riadkoch sa Vám pokúsime priniesť krátky pohľad do histórie a súčasnosti Minimodelov. Pri písaní tejto histórie sme vychádzali z článkov o Ing. Arch. Milanovi Weinerovi, ktoré sme mohli použiť s láskavým dovolením Jakuba Weinera, a článku o histórii Minimodelu z fóra minimodel.cz, Pepu "JoK" Kropáčka, ako aj z pamäti autorov a vlastných spomienok a postrehov.

História minimodelov sa začala písať omnoho skôr akoby sa zdalo, prvý predchodcovia minimodelov sa objavili na prelome 40. a 50. rokov minulého storočia. Britská firma Micromodels vydala na papieroch o formáte A5 120 modelov rôznej dopravnej techniky.

Ahojte priatelia.

Na tomto mieste Vám postupne prinášame pár slov, ktoré o sebe napísali ľudia, ktorí patria do partie "minibláznov", či už autorov, alebo "lepičov" minimodelov. Minimodelári nepoznajú hranice a je naozaj skvelé, že sa každoročne v rôznom počte stretávame na spoločných akciách, na ktoré sa vždy tešíme a správne si ich užijeme.